1Letošnje individualno globinsko svetovno prvenstvo v prostem potapljanju je potekalo med 19. in 25. septembrom v Kalamati v Grčiji. Udeležilo se ga je 163 tekmovalcev iz 33 držav. Tekmovalci so se pomerili v vseh treh tekmovalnih globinskih disciplinah: konstantna obtežitev s plavutmi (CWT), konstantna obtežitev brez plavuti (CNF) in prosti potop (FIM).

Med vso svetovno elito je nastopila tudi slovenska reprezentanca, ki je bila tokrat v zelo močni zasedbi. V reprezentanco so se uvrstili trije člani H2O team-a (Antonio Koderman, Jure Daić in Andrej Ropret) ter po en član iz DPR Tjulnji (Samo Jeranko) in DPD Bled (Luka Pengov). Slovenska reprezentanca je bila ponovno brez predstavnic nežnejšega spola. Na treningih je najboljše rezultate pokazal komaj 21-letni Antonio, ki je na tekmovanju presegel vsa pričakovanja.
Tekmovanje se je pričelo z disciplino konstantna obtežitev brez plavuti (CNF), kjer je Antonio Koderman s potopom na globino 74 m osvojil peto mesto in postavil nov državni rekord. Nov državni rekord je najavil tudi Jure Daić, ki pa je bil zaradi potopitve ust po prihodu na površino diskvalificiran. Andrej Ropret je bil diskvalificiran zaradi krajše izgube zavesti.
Drugi tekmovalni dan so se tekmovalci pomerili v konstantni obtežitvi s plavutmi (CWT). Med slovenskimi potapljači je imel ponovno najglobljo najavo Antonio Koderman, ki je globino 104 m sicer dosegel, vendar je bil zaradi krajše izgube zavesti na površini diskvalificiran. Samo Jeranko, Luka Pengov in Andrej Ropret so v slabih vremenskih pogojih obrnili pred najavljeno globino in tako prejeli kazenske točke. Jure Daić zaradi infekcije ušesa žal ni mogel nastopiti.
Zadnji tekmovalni dan je bila na vrsti disciplina prosti potop (FIM). Tokrat so vsi slovenski tekmovalci svoje potope uspešno opravili. Še posebej je navdušil Antonio Koderman, ki je osvojil tretje mesto. S potopom na globino 105 m je Antonio postavil nov državni rekord in osvojil prvo slovensko medaljo na svetovnem prvenstvu v potapljanju na vdih. Njegov uspeh je s potopom na 85 m in doseženim 11. mestom dopolnil Jure Daić. Samo Jeranko se je uvrstil na 15. mesto s potopom na 75 m globine. Luka Pengov je bil s potopom 71 m 20., Andrej Ropret pa 25. s potopom na 65 m.

Več o rezultatih si lahko preberete na uradni spletni strani tekmovanja

Na fotografiji od leve proti desni: Luka Pengov, Antonio Koderman, Andrej Ropret, Samo Jeranko in Jure Daić (foto: Tanja Daić).