1Tokratnega že enajstega mednarodnega turnirja v podvodnem hokeju XI. Piranha cup, ki je potekal 22.10.2011 v Madžarskem mestu Pecs se je udeležilo 14 ekip iz šestih držav (Slovenije, Hrvaške, Srbije, Italije, Češke in Madžarske).

Barve Slovenije sta na turnirju zastopali ljubljanski ekipi pH Ljubljana in ph Želve. Ekipa pH Ljubljane se je na turnir odpravila v okrnjeni sestavi a zato je bila postava ph Želve tokrat popolna sestavljena iz mladih igralcev katerih čas šele prihaja in dveh najboljših igralcev Slovenije, ki sta skrbela za boljšo povezanost ekipe. Ekipa Želv se je na turnir dobro pripravljala saj so hoteli izboljšati uspeh iz lanskega leta, ki jim je prinesel 6. mesto.

Ekipe so bile v razigravanju razdeljene v štiri skupine in obe ekipi sta se vsaka v svoji skupini odlično odrezali. pH Ljubljana je osvjila v svoji skupini drugo ph Želve pa niso imele večjih težav z osvojitvijo prvega mesta v svoji skupini.

V naslednji krog in možnost za osvojitev turnirja, sta se uvrstili prvi dve ekipi iz vsake skupine. Nadaljevanje tekmovanja je potekalo po principu vsak z vsakim in tako je naneslo, da sta se prvi srečali prav ekipi iz Slovenije.

Ekipa Želv, ki ni še nikoli na turnirjih uspela premagati svojih kolegov iz pH Ljubljane in je zaradi tega imela še dodaten motiv po zmagi, je kaj kmalu stvari obrnila sebi v prid in povedla. Ekipa pH Ljubljane je sicer rezultat izenačila a na koncu je bila ekipa Želv tokrat le pretrd oreh. Končni rezultat tekme je bil 4:1 za igralce iz ekipe Želve, ki so dokazali, da so se vsi treningi in delo na račun taktike in kondicije le obrestovali ter da so se v bodoče pripravljeni kosatitudi z najboljšimi ekipami in posegati tudi po najvišjih mestih. Tako je na poziciji, ki vodi do najvišjih mest ostala le ekipa Želve, ki pa je imela kar nekaj težav pri ekipah Egyszusz in Piranha 1 (obe Madžarska). Obe Madžarski ekipi sta bili tokrat pretrd oreh in klonili so z rezultatom 5:0 in 3:1 ter si tako zagotovili tretje mesto in prve stopničke v letošnji sezoni. Po finalnem boju je zmagala ekipa Egyszusz, ki je prikazala odlično igro in fizično pripravljenost ter je bila nerešljiva uganka za vse ekipe, drugo mesto je pripadalo Piranhi 1. Ekipa pH Ljubljane katerih povprečna starost igralcev je na tokratnem turnirju znašala zavidljivih 37 let se je morala tokrat zadovoljiti s petim mestom in prepustiti lovorike mlajši generaciji katerih vrhunske uvrstitve upajmo šele prihajajo.

Prav gotovo pa ekipa Želve zagotavlja visok nivo podvodnega hokeja v Sloveniji tudi v bodoče. Novi obračuni podvodnih hokejistov bodo že 26.11.2011 v Ljubljani na tokrat že 10. ljubilejnem mednarodnem turnirju LUWIGANA 2011 – vabljeni.