1Poročilo o evropskem klubskem prvenstvu v podvodnem hokeju, Kranj , 20.1.2007

 

 

 

Društvo za Podvodni Hokej Kranj in študentsko športno društvo pH Ljubljana, sta pod okriljem Slovenske Potapljške Zveze, 20.1.2007 organizirala 7.Evropsko Klubsko Prvenstvo v podvodnem hokeju. Tekmovanje je potekalo v pokritem olimpijskem bazenu v Kranju, kjer so bili zagotovljeni vsi pogoji za izvedbo prvenstva.

Na samo tekmovanje se je prijavilo 16 moških in 8 ženskih ekip iz 12 držav in sicer: Francije, Nizozenske, Anglije, Belgije, Italije, Škotske, Srbije, Madžarske, Španije, Hrvaške, Nemčije in Slovenije.

Po CMAS pravilih naj bi se vsako tekmo igralo 2 x 15 minut a so bile tekme skrajšane, zaradi velikega števila odigranih iger na 1 x 18 minut v začetnem delu tekmovanja, in na 2 x 13 minut v finalnih igrah. Prav tako, vse ekipe niso bile sestavljene le iz igralcev določenega kluba (po pravilih tekmujejo klubi, ki so na državnem prvenstvu uvrščeni med prve tri klube iz posamezne države) saj se zaradi velike razlike v kakovosti igranja v Franciji, Nizozemski in Angliji, klubi iz ostalih držav nebi mogli enakovredno kosati z njimi. V teh treh državah se podvodni hokej igra že preko 50 let in še nobena izmed drugih držav ni nikoli na Evropskih prvenstvih posegla med njih tako si med seboj le menjajo žlahtnost medalj. Tako so lahko vse ostale države na prvenstvo poslale kar državne reprezentance kar jim je bil dober pokazatelj pripravljenosti pred CMAS igrami v Bariju.( http://www.cmas.org/bari2007/ )

Slovenski igralci podvodnega hokeja so bili tako sestavljeni iz treh slovenskih klubov. 12 igralcev se je najprej pomerilo v tekmi z Nemčijo in jo prepričljivo dobilo z rezultatom 13:0.

Sledil je hladen tuš na tekmi z Italijo, saj so Italijani 30 sekund pred koncem tekme, ob napaki slovenskih igralcev izenačili in ostalo je pri rezultatu 1:1.

V tretji tekmi z Belgijo pa so sodniki razveljavili gol slovenskih igralcev in prav tako je ostalo pri izenačenem rezultatu 2:2.
Četrta igra je bila proti močni postavi G.O.V. iz Nizozemske, kjer so slovenski hokejisti pokazali zobe a na koncu tekme prejeli gol in izgubili z 1:0.

V tekmi z ekipo Hope iz Francije so hokejisti , ki so zastopali barve Slovenije močno napadali skozi celo igro in to je vsekakor vplivalo tudi na rezultat saj so tekmo pripeljali do konca brez prejetega gola z rezultatom 5:0.

V polfinalni igri proti favorizirani ekipi Reading iz Anglije pa se je že poznala utrujenost igralcev, ki niso navajeni tako težkih in dolgih iger in tekmo so izgubili z 8:1.

Tako so se v igri za tretje mesto zopet srečali z ekipo G.O.V. vendar pa so jo izkušeni Nizozemci varno pripeljali do konca ter zmagali z rezultatom 6:0.

Tako je slovenskim hokejistom na koncu pripadlo nehvaležno četrto mesto.

S končnim rezultatom in uvrstitvijo Slovenske ekipe smo lahko zadovoljni, vendar pa se bo moralo še veliko narediti in se še bolje pripraviti za igre v Bariju. Tekmovanje je tako potekalo brez problemov in pritožb.

Samega prvenstva se je udeležil poleg SPZ delegatov tudi predsednik CMAS, g. Achille Ferrero, ki je bil prav tako navdušen nad izvedbo prvenstva ter nad samim sprejemom v Sloveniji.

Nazadnje bi se še zahvalil vsem pridnim volunterjem, zaradi katerih je tekmovanje bilo izpeljano na tako visoki ravni. Posebej še klubu DRM, ki je nesebično priskočil na pomoč tako z ljudmi kot z opremo.

Na čim več takšnih prireditev.

Peter Grosman

Foto: arhiv pH Ljubljana

Rezultati:

Moške Ekipe:
1. Fontenay (Francija)
2. Reading (Anglija)
3. G.O.V. (Nizozemska)
4. Slovenija
5. Barramounda (Nizozemska)
6. Team Ealing (Anglija)
7. Belgija
8. Hope (Francija)
9. Southport (Anglija)
10. Italija
11. Srbija
12. Škotska
13. Madzarska
14. Španija
15. Hrvaška
16. Nemčija

Ženske Ekipe:
1. Reading (Anglija)
2. Scotland
3. Dutch Ladies (Nizozemska)
4. Španija
5. Belgija
6. Češka
7. Madžarska
8. Nemčija

* Na ostala poročila…