1Tradicionalno tekmovanje v prostem potapljanju, tokrat že 7. Submania apnea cup, je potekalo na bazenu Utrine v glavnem hrvaškem mestu Zagreb 18. in 19. novembra 2011. Letošnje izvedbe se je udeležilo 33 tekmovalcev iz treh držav.

Slovenske barve so zastopali člani H2O Teama, Matej Bergoč in Andrej Ropret, ter član ljubljanskega DPR Tjulnji, Samo Jeranko. V močni konkurenci so zasedli odlične uvrstitve, tako v posamičnih kategorijah kot tudi v skupnem seštevku. V dinamiki brez plavuti je Samo Jeranko s 126 m zasedel 3. mesto, Andrej Ropret pa s 100 m 8. mesto. V statični apnei je Samo Jeranko s časom 5 min 33 s zasedel 7. mesto, Matej Bergoč pa s časom 4 min 39 s 12. mesto. V dinamiki s plavutmi sta po pravilih AIDA Samo Jeranko in Matej Bergoč zasedla 1. in 2. mesto, prvi s 191 m in drugi s 172 m. V skupnem seštevku rezultatov je Samo Jeranko zasedel 3. mesto.

Za odmeven rezultat v statiki je poskrbel Srb Branko Petrović, ki mu je uspelo zadrževati sapo 10 min in 23 s.